Sen Hep Mutlu OL

Şimdi bak yoksun. Olsun. Mutlu musun? Sen Hep Mutlu ol. Ben sen mutlu olursun diye düşünmüştüm. Mutlu olacağına inanmıştım, mutlu olduğuna inan ki artniyetsizdim. İnan ki seviyorum ya da başkalarına inan.Başkalarının sevgilerine inan. Şimdi bana inanma ama beni de kötü hatırlama istiyorum. Ben seninle en güzel rüyalara daldım hep, en lezzetli yemekleri yedim, en güzel yerlere gittim, en güzel şarkıları dinledim. Kabuslara uyanmadım hiç, iştahım da kaçmadı, kendimi eve kapatmadım, şarkıların her kelimesinde seni aramadım. Ben hala en güzel şeyleri yaşıyorum. Anıları, yaptıklarımızı, olanları yalnızca ikimiz biliyoruz, paylaştıklarımızı. Sen dünyaya gelmiş en güzel şey benim için ve en çok acıtan çıkıp hayatımdan giderken. Olsun mutlu musun? Mutlu ol. Benimle mutlu muydun? Mutsuz olduysan eğer, şimdi mutlu ol. Yaşananlar büyüleyici ve daha yaşayabileceğimiz çok şey vardı. Başkalarıyla mı yaşayacaksın onları, mutlu edecekler mi? Mutlu ol. Ben inan üzgünüm ama öyle güzel şeyler yaşadık ki, kötüleri aklımın ucundan bile geçmiyor.

“Yalnızca bir gün ara ve ‘Nasılsın?’ de” diyen insanları ilk defa anlıyorum. Beni bir gün ara ve nasılsın de, çünkü ben senin nasıl olduğunu hep merak ediyor olacağım. Unutamayacağım, saklayacağım. Yerine koyamayacağım, mutlu olacağım. Çok değil ama sadece mutlu olacağım. Kırgınım. Keşke böyle olmasaydı. Yine de keşkeleri şimdi buradan dizmeye başlasak seni sevdiğim kadar uzunca ve büyükçe bir yol olur.
Seni seviyorum ve sen ne olursa olsun her şeyinle ‘bana’ yaratılmış bir insansın. Bizim uzaklığımız bunu değiştirmeyecek. Senden nefret etmiyorum, edemem. Keşke edebilsem, bu en kolayı olurdu. Seni sevip sevip saklayacağım, okşaya okşaya uzaklaştıracağım kendimden. Uzaktayken mutlu olacak mısın? Mutlu ol. Çok sevebilirdim, tahmininden de çok ama yetmeyecek miydi? Madem öyle olmasın. Şimdi biraz isyan edeceğim, hatta bazen küfürler edeceğim, söveceğim sana. Aşkıma ver. Alışkanlığıma. Ben sana güvendim, sen benim canımın en içiydin, bunu senin hayatına kim girerse girsin ben değiştirmeyeceğim. Sen de değiştirme. Değiştirmezsen de mutlu olabilirsin değil mi? Mutlu ol.
Canım acıyor tabi ki, dediğim gibi kırgın hatta sanırım biraz kızgınım. Elbette ki geçecek. İçimde ise birlikte çizdiğimiz gök kuşağı ve birlikte yaptığımız şarkılar kalacak. İçimde kalacaksın. En içimde.
Böylesi çok zor, seni severek saklamaktan bahsediyorum. Ama yapacağım. Gücümü senden alıyorum. Yanımda yoksun ama biliyorum, bir yerlerde kalbin benimle. Biliyorum. Bunu düşünüyorum hep. Bana duvar gibi durduğun sarılmalarını düşünmüyorum ama onları düşünürsem eğer ağlarım çünkü. Ağlamamı istemezdin. Ben bu sefer bir şeyleri senin istediğin gibi bırakacağım. Seni kötü hatırlamayacağım. Çünkü ben de pek iyi biri sayılmam.
Mutsuz olmamı istemezdin, seninle mutluydum ben. Mutlu olursam, mutlu olur musun? Mutlu ol. Benimle ya da bensiz mutlu ol. Ama en çok benimle. Ne kadar uzak olursak olalım, biraz benimle ol. Arada sesimi duymak mutlu eder seni, değil mi? Mutlu ol.
Beni ve anlattıklarımı sakla. Geceleri bazen düşün. Çünkü ben düşünüyor olacağım. Geceleri birbirimizi paylaşalım birbirimizle. Bu beni çok üzecek. Sen mutlu ol olur mu? Sen boğazımdaki düğüm, bazen kalemim, bazen sigara. Sen mutlu ol sevgilim, ben seni saklayacağım. Sana saklanacağım. Ne zaman ararsan, ilk bulduğun yerde olacağım.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.