MUTLU OLMA İŞTE!

Merhaba sevdiğim. Nasılsın bugün? Eğleniyor musun onunla? Mutlu ediyor mu seni? Boş ver beni sevdiğim. Her zaman yaptığın gibi boş ver. İyi değilim. Ben senin yaptığın gibi gönlümü eğlendirecek birini bulamadım. Kimse sen gibi kandıramadı beni bir daha. Belki de senin yalanların o kadar tatlı geldi ki. Anlayamadım onların yalanlarını.

Hani gittin ya sen başkalarına. Hani bir anda geçmişi sildin ya. Ya bu kadar basit değildi. O geçmiş ikimize aitti. Tek taraflı yazılmadı ki. Tek taraflı silinemezdi. Bak mesela ben hala silemedim. Unutamadım seni. senin beni unuttuğun gibi. Unutulmuyor işte. Seni bunca severken, unutmak hiç olacak iş değil ki. Bugün eski bir dostumla görüştük. Yanında yeni bir kız vardı. Kendi aralarında sevgililerini konuşuyorlardı. Sonra arkadaşım dürttü birden sesi kulaklarımda yankılanıyordu, “nerelere daldın sen?” diye. Hızla toparlandım. “hiç” dedim derin bir nefes aldıktan sonra hiçç… Yeni arkadaşımız sordu senin sevgilinle nasıl gidiyor diye. O gitti diyemedim. Beni değilde başkasını seçti diyemedim. Yanındakiyle mutlu diyemedim. Yüzüme baktı anlamış gibiydi. Olsun be sıkma canını unutursun zamanla dedi. Geçmiyor işte zamanla unutulmuyor. Sevgim sıradan değildi benim unutmakta bu kadar kolay olamaz demek istedim. Şurama, sol yanıma bir ağrı saplandı. Boğazım düğüm düğüm oldu sonra. Konuşamadım. Anlatamadım hiç bir şeyi. Gözlerim doldu. Ağla dedi ağlayınca geçer rahatlarsın en azından. Ağlayınca geçmiyor anlıyor musun?

O onlarla mutluysa boş ver bırak mutlu olsun sen kendini üzme dediler. Ben onlar gibi değilim. Diyemeyeceğim. Diyemiyorum da zaten. Onunla mutlu ol diyemiyorum işte. Her gün kalbimin acısına dayanamıyorum. Ruhum nasılda can çekişiyor resimini görünce. Hani ben bu haldeyken sen mutluymuşsun ya onunla bide. Nasılda kahrediyor bu beni. Hani derler ya. Onunla mutlu ol diye. Onunla mutlu olma işte olma!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.